F
A
C
E
B
O
O
K
K
A
M
E
R
Y
KAMERY WIDOKOWE
Z TERENU GMINY DARŁOWO
Obecnie dostępne są dwie kamery zamontowane w miejscowościach: Pierwsza prezentuje obraz z terenu miejscowości Wicie, okolice skrzyżowania ul. Plażowej i Morskiej.
Druga wykonuje trasę patrolu między miejscowościami Cisowo, Kopań, Wicie, Barzowice pokazując między innymi morze.
Zobacz pełną prezentację kamer
N
O
C
L
E
G
I
LOSOWO WYBRANA OFERTA Z BAZY NOCLEGOWEJ
Agroturystyka
Nowy Kraków - Bożena i Waldemar Kożuchowscy
Jeżyce

Nowy Kraków - Bożena i Waldemar Kożuchowscy
Zobacz wszystkie oferty z terenu Gminy
T
E
L
E
F
O
N
Y
TELEFONY
Centrala telefoniczna Urzędu Gminy:
tel. +48 94 344 63 01
faks +48 94 344 63 09
 
Straż Gminna
tel. +48 693 167 346
 
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego
tel. +48 601 625 127 lub +48 663 304 777
 
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
tel. +48 94 314 16 50
faks +48 94 314 16 50
 
Gminny Zakład Użyteczności Publicznej
tel. +48 605 211 777
faks +48 94 71 66 387
 
Oczyszczalnia Rusko
tel. +48 693 830 099
 
Awarie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej
tel. +48 605 21 17 77
lub +48 601 88 76 14
ePUAP Biuletyn Informacji Publicznej
Profil Gminy na portalu Facebook Twitter Instagram Kanał RSS
Logo Gminy Darłowo
Turystyka i sport » Atrakcje turystyczne
« Strona główna
Powrót »

Pobierz
Folder
Gmina
Darłowo
2016-17


Gmina Darłowo

Ziemia Darłowska położona jest w północno-wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Swoisty mikroklimat, 20-kilometrowy odcinek szerokich, piaszczystych plaż, czyste środowisko naturalne, liczne zabytki oraz walory przyrodnicze i krajobrazowe powodują, że należy do najatrakcyjniejszych turystycznych regionów nadbałtyckich.

Nadmorskie miejscowości Bobolin, Dąbki, Kopań i Wicie zapewniają wspaniałe warunki wypoczynku. Dla aktywnych przymorskie jeziora Bukowo i Kopań stanowią idealną bazę do uprawiania windsurfingu czy żeglarstwa, jak również są rajem dla wędkarzy. Malowniczo wijące się rzeki Wieprza i Grabowa to idealne szlaki kajakowe.

Wspaniałe położenie Gminy Darłowo i jej specyficzny mikroklimat zapewniają niezapomniane wrażenia. Przyjedź, sprawdź, a na pewno powrócisz. ZAPRASZAMY.

Uzdrowisko Dąbki

Dąbki to nadbałtycka miejscowość uzdrowiskowa, położona po środku Pobrzeża Słowińskiego. Morze Bałtyckie ogranicza Dąbki od strony północnej natomiast od południa znajduje się duże, przybrzeżna jezioro Bukowo. Takie umiejscowienie sprzyja rozkwitowi turystyki, a szczególnie aktywnego wypoczynku – mnogie trasy piesze oraz rowerowe pobudzają do wypadów, z kolei przygotowany skraj jeziora kusi fanów wodnych sportów i wędkarstwa.

Tutejsze wypożyczalnie wynajmują wyposażenie wodniacki, zaś szkółki – kursy windsurfingu, kitesurfingu i żeglarstwa. Nad jeziorem działa także przystań żeglarska, a w sezonie po jeziorze pływa nieduży statek wycieczkowy.

Szczególny mikroklimat i czyste powietrze przyciągają do Uzdrowiska rzesze kuracjuszy przez cały rok. Wykfalifikowana kadra, specjalistycznie wyposażona baza zabiegowa, gabinety SPA, dostosowana baza noclegowa do potrzeb osób niepełnosprawnych m.in. takimi udogodnieniami sanatoria z Dąbek zapraszają do aktywnego wypoczynku i regeneracji sił w swoich progach.

Bobolin

W latach 1937 - 1945 w Bobolinie znajdował się tajny niemiecki poligon artyleryjski, na którym montowano i testowano największe armaty w świecie o kalibrach od 155 do 800 mm. Próby z armatą gigant obserwował Adolf Hitler.

Jeśli ktoś chciałby spędzić wakacje w siodle, to znajdująca się tutaj stadnina koni jest do tego idealnym miejscem. Wieczorne przejażdżki plażą przy zachodach słońca zapewniają niezapomniane wrażenia na długi czas.

Wicie

Wicie to wyjątkowa, mała miejscowość wypoczynkowa, położona w samym środku polskiego wybrzeża. To doskonałe miejsce na odpoczynek z dziećmi lub dla osób ceniących sobie ciszę i spokój. Czyste plaże, malownicze jezioro, minizoo, baza noclegowa zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających turystów. Do Wicia dojedziesz malowniczo położoną międzynarodową trasą rowerową R-10.

LEONARDIA Park Edukacji i Rozrywki

Sprawdź czym bawił się Leonardo da Vinci.

Zajrzyj do „Pracowni Leonarda”, zbuduj jego wynalazki i sprawdź czy działają.  W lustrzanym odbiciu zaszyfruj swoją notatkę. Na „Placu Strzelniczym” przetestuj kuszę i postrzelaj z katapulty. W „Parku Gier” poczuj się jak mały Leonardo i po prostu dobrze się baw.

Ach i jeszcze Drabina św. Jakuba… co to?

Odwiedź nas w LEONARDII bo to miejsce gdzie czas się zatrzymał, gdzie słychać śpiew ptaków i radość dzieciaków.

www.leonardia.pl

Szlak Cysterski i Szlak Świętego Jakuba

Szlak św. Jakuba to ponad tysiącletni trakt pątniczy wiodący z rożnych stron Europy do grobu św. Jakuba Apostoła w hiszpańskiej Galicji. Odnalezione na Pomorzu ślady peregrynacji do Santiago dały impuls odtwarzaniu Pomorskiej Drogi, która zaczyna się w litewskiej Kretyndze, by przez Kaliningrad, Elbląg, Gdańsk, Lębork, Sławno, Darłowo, Koszalin, Kołobrzeg, Białogard, Kamień Pomorski, Wolin, Szczecin, Świnoujście połączyć się z niemiecką Via Baltica, a w Rostocku z Via Scandynavia by już razem biec do Hiszpanii.

Przez gminę Darłowo przebiegają dwa odcinki szlaku: Sławno- Boleszewo – Stary Jarosław – Krupy – Zielnowo – Zakrzewo – Cisowo Darłowo oraz Darłowo – Rusko – Porzecze – Bukowo Morskie – Boryszewo – Bielkowo – Iwięcino.

Szlak Cysterski "Podróżowanie Szlakiem Cysterskim to nie tylko zwiedzanie klasztorów cysterskich, ale i swoista wyprawa w przeszłość, pełna refleksji nad duchowym życiem blisko natury, tak odległym i odmiennym od tego w obecnych czasach. Zapoznanie się z bogactwem cysterskiego dziedzictwa pozwoli współczesnemu człowiekowi pogłębić wiedzę o europejskich korzeniach i da inspirację "do tworzenia teraźniejszości i przyszłości."

Szlaki piesze i rowerowe

Koszaliński Szlak Nadmorski to odcinek międzynarodowego szlaku E-9 prowadzącego z Brestu (Francja) do Braniewa. Prowadzi wzdłuż Bałtyku przez nadmorskie kąpieliska od Dźwirzyna do Wicia (102 km). Przez gminę przebiega odcinek o długości około 30 km od Dąbkowic przez Dąbki, Bobolin, Żukowo Morskie, Darłówko do Wicia.

Szlak Rezerwatów o długości 71,5 km. Rozpoczyna się w Darłówku kończy w Polanowie. Na trasie rezerwatu pomniki przyrody, zamki w Darłowie i Kręgu. Przez gminę przebiega odcinek około 1 5 km od Darłówka przez Darłowo, Zakrzewo, Zielnowo i Kowalewice.

Szlak Zabytków Średniowiecza (czarny) długość 104 km. Polecany szczególnie dla rowerzystów i turystów zmotoryzowanych, przebiega przez Darłowo, Dąbki, Dobiesław, Jeżyce, Słowino, Boleszewo, Krupy, Leonardia, Stary Jarosław, Kowalewice, Barzowice, Cisowo, Dąbki. Na trasie: Zamek Książąt Pomorskich, średniowieczne kościoły, grodziska i zabytki budownictwa wiejskiego

Międzynarodowy szlak rowerowy sieci EuroVelo R-10 przebiegający dookoła basenu Morza Bałtyckiego o łącznej długości 8539 km. Polski odcinek szlaku o długości 588 km przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Odcinek biegnący przez gminę Darłowo składa się częściowo ze ścieżek rowerowych (odcinek Gleźnowo - Dąbki). Biegnie przez Bukowo Morskie, Dąbki, Cisowo, Drozdowo i Barzowice.

Szlaki kajakowe

Szlaki kajakowy na rzekach Wieprzy i Grabowej na odcinku biegnącym w gminie Darłowo są dość łatwe i dogodne do masowych spływów. Wieprzą można spływać cały rok. Nadaje się także do spływów zimowych. Infrastruktura turystyczna ciągle się rozwija. Na Wieprzy spływ można rozpocząć w miejscowości Kowalewice i dopłynąć do Morza Bałtyckiego, podziwiając po drodze piękno przyrody oraz rozległe malownicze krajobrazy. Natomiast na Grabowej najwygodniej spływ rozpocząć przy moście w Jeżyczkach. Kontynuując go kanałem Bagiennica dopłyniemy do Bukowa Morskiego, malowniczej osady historią cystersów w tle.

Agroturystyka

Na terenie całej gminy rozproszone są gospodarstwa agroturystyczne, w których każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Tu z bliska można podpatrzyć „życie wsi”. Spróbować świeżego mleka, jaj, serów kozich czy win i nalewek o wyjątkowych smakach i unikalnych recepturach. Jesienią wybrać się na grzybobranie. Wiele gospodarstw ma do zaoferowania wyjątkowe produkty, których nie można nabyć gdzie indziej. Gospodarstwa wielokrotnie nagradzane na konkursach o zasięgu wojewódzkim i krajowym.

Na terenie gminy działa stowarzyszenie „Zagroda” zrzeszające gospodarstwa – www.zagroda.urlopnadmorski.pl

Wędkarstwo

Tereny Gminy Darłowo to idealne miejsce dla pasjonatów wędkarstwa. Rzeki Wieprza i Grabowa, Jeziora Bukowo i Kopań oraz Morze Bałtyckie oferują wiele gatunków ryb, które można łowić każdą metodą wędkarską o każdej porze roku. Corocznie w trzeci weekend lipca na Jeziorze Bukowo organizowane są Ogólnopolskie Spinningowe Zawody Wędkarskie.

Kolekcja antyków

Kolekcja Antyków Ziemi Darłowskiej w Starym Jarosławiu liczy około 2500 eksponatów i ściśle związana jest z historią Ziemi Darłowskiej. Prowadzi ją rzeźbiarz ludowy który sam odrestaurowuje i konserwuje gromadzone eksponaty. Ponadto gościom opowiada o przeznaczeniu i pochodzeniu danych przedmiotów. Wspaniała żywa lekcja historii dla odwiedzających.

Urząd Gminy Darłowo
ul. Dąbrowskiego 4, 76-150 Darłowo
tel. (+48) 94 344 63 01 - faks (+48) 94 344 63 09
www.gminadarlowo.pl - poczta@ugdarlowo.pl
Adres skrytki e-puap: /ugdarlowo/SkrytkaESP
Dni i godziny otwarcia Urzędu:
pon. 7:30 - 15:30, wto.-pią. 7:00 - 15:00
Kasa czynna:
pon.-pią. 7:30 - 14:00
Deklaracja dostępności
Dane do wystawienia faktur:
Gmina Darłowo
ul. Dąbrowskiego 4, 76-150 Darłowo
NIP 4990527061 - REGON 330920914
Nr konta: 10 1020 2791 0000 7602 0333 3333
Urząd Gminy
Wiadomości
Turystyka i sport
Uzdrowisko Dąbki
Szkoły
Inwestycje
Nieruchomości
Odpady komunalne
Fundusze UE i krajowe
Jednostki