
W ostatnich dniach uczniowie szkół podstawowych w Kopnicy, Dobiesławiu, Starym Jarosławiu i Jeżyczkach uczestniczyli w niezwykłych spotkaniach z Elżbietą Stępień – pisarką z Radomska, autorką książek dla dzieci i dorosłych, która w swoich utworach z wrażliwością i ciepłem porusza tematy bliskie naturze, człowiekowi i codziennym wartościom.
Podczas spotkań autorka z pasją opowiadała o swojej twórczości, o tym, skąd czerpie inspiracje i jak ważne jest, by dbać o środowisko każdego dnia. Dzieci słuchały z zaangażowaniem, chętnie odpowiadały na pytania, a ich kreatywność i ciekawość sprawiły, że każde spotkanie przerodziło się w żywą, twórczą dyskusję o tym, jak można być „eko” w codziennym życiu. A także czytały o przygodach Małgosi z książki "Wszystko się może zdarzyć".
Szczególnym akcentem spotkań było symboliczne przyjęcie uczniów w poczet członków Drużyny Planety Ziemia – grupy młodych przyjaciół natury, którzy chcą troszczyć się o środowisko i inspirować innych do działania. Ten gest stał się pięknym symbolem odpowiedzialności, empatii i wspólnej troski o naszą planetę.
Warto dodać, że Gmina Darłowo objęła patronatem książkę Elżbiety Stępień pt. „Wszystko się może zdarzyć” – ciepłą i mądrą opowieść dla dzieci, której akcja toczy się w nadmorskim Wiciu. To właśnie tam, wśród szumu fal i zapachu lasu, autorka osadziła historię pełną wiary w dobro i siłę przyjaźni, pokazując, że magia natury jest bliżej, niż nam się wydaje.
Całe przedsięwzięcie odbyło się dzięki finansowaniu z Programu Społecznik, w ramach projektu „Przyjaciele Drużyny Planety Ziemia”, przy zaangażowaniu Dyrekcji i grona pedagogicznego szkół oraz we współpracy z Gminą Darłowo. To dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się stworzyć wydarzenie, które połączyło edukację, literaturę i ekologię w jedną, niezwykle inspirującą całość.
Dzięki takim inicjatywom w Gminie Darłowo rośnie pokolenie młodych ludzi, którzy z dumą mogą powiedzieć: "Jestem członkiem Drużyny Planety Ziemia"