W dniu 7 czerwca 2022 r. świetlica w Bobolinie była gospodarzem XII Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w warcabach 100-polowych. Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych: juniorki do lat 8, juniorzy do lat 8, juniorki do lat 10, juniorzy dla lat 10, juniorki do lat 13, juniorzy do lat 13, juniorki do lat 16, juniorzy do lat 16, open kobiety powyżej 16 lat, open mężczyźni –powyżej 16 lat. Rundy były rozgrywane systemem szwajcarskim oraz kołowym. Na zwycięzców czekały puchary, medale oraz nagrody rzeczowe (ufundowane przez Urząd Marszałkowski w Szczecinie). Uroczystej dekoracji zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych dokonał Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski, Pani Justyna Pacuła-Woźniak Kierownik Gminnych Świetlic i Placówek oraz Radny Powiatowy Artur Szarycz.
Pomorze Zachodnie Pomorze Zachodnie News Pomorze Zachodnie
WYNIKI KOŃCOWE XII MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO W WARCABACH 100-POLOWYCH
KATEGORIA: JUNIORKI DO LAT 8
I Alicja Sołtan- Szkoła Podstawowa nr.3 w Darłowie– 18 pkt.
II Lena Staniszewska – Społeczna Szkoła Podstawowa w Dobiesławiu – 12 pkt
III Wiktoria Kiełczewska – Społeczna Szkoła Podstawowa w Dobiesławiu – 6 pkt
KATEGORIA: JUNIORZY DO LAT 8
I Jeremi Krawczuk - Szkoła Podstawowa w Dąbkach – 12 pkt.
II Bartosz Kwiatkowski – Szkoła Podstawowa w Starym Jarosławiu - 11 pkt
III Kazimierz Sroka- GZ LZS Darłowo–11 pkt.
KATEGORIA: JUNIORKI DO LAT 10
I Karolina Górczyńska –Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach–12 pkt
II Lena Szuba- Szkoła Podstawowa w Ostrowcu–10 pkt.
III Lena Pietruk –Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach–10 pkt
KATEGORIA: JUNIORZY DO LAT 10
I Igor Borkowski- Szkoła Podstawowa nr.3 w Darłowie– 14 pkt.
II Jan Krawczuk - Szkoła Podstawowa w Dąbkach – 10 pkt.
III Wojciech Figura- Szkoła Podstawowa w Ostrowcu–10 pkt.
KATEGORIA: JUNIORKI DO LAT 13
I Antonina Stosik- Szkoła Podstawowa w Kopnicy – 12 pkt
II Tatiana Pasińska- Społeczna Szkoła Podstawowa w Słowinie– 11 pkt
III Karolina Jarosz- Szkoła Podstawowa w Ostrowcu–10 pkt.
KATEGORIA: JUNIORZY DO LAT 13
I Jakub Wójcik- Szkoła Podstawowa nr.3 w Darłowie– 12 pkt.
II Wiktor Kupracz - Szkoła Podstawowa w Dąbkach – 12 pkt.
III Szymon Czajkowski –Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach–10 pkt
KATEGORIA: JUNIORKI DO LAT 16
I Natalia Noworolnik - Szkoła Podstawowa w Dąbkach – 18 pkt.
II Wiktoria Jarosz- Szkoła Podstawowa w Ostrowcu–15 pkt.
III Oliwa Deja – SOSW dla DiMN w Sławnie – 10 pkt
KATEGORIA: JUNIORZY DO LAT 16
I Jakub Kupracz - Szkoła Podstawowa w Dąbkach – 17 pkt.
II Wiktor Noworolnik– GZ LZS Darłowo –16 pkt
III Wiktor Zgoła- Szkoła Podstawowa w Kopnicy – 15 pkt
KATEGORIA: OPEN KOBIETY
I Karolina Babiak – GZ LZS Darłowo- 11 pkt.
II Daria Wasieńko – GZ LZS Darłowo- 9 pkt.
III Dominika Kubsch – SOSW dla DiMN w Sławnie – 6 pkt
KATEGORIA: OPEN MĘŻCZYŹNI
I Roman Strzałkowski – GZ LZS Darłowo – 12 pkt
II Dorian Borkowski – Darłowo – 8 pkt
III Bartosz Brzezicki – SOSW dla DiMN w Sławnie – 6 pkt
Sędzia główny: Sylwia Dęga-Zamrzycka