Helena Bosek

Helena Bosek

Wiadomości » Świetlice
2021-11-02 10:28:08 - Kuźnia Pomysłów
Pęciszewko, Porzecze - Regulamin konkursu ekologiczno-kreatywnego w ramach realizacji projektu „Nakrętkomaniacy – pomagamy z serca!” pt. „Zabawka z surowców wtórnych”

Regulamin konkursu ekologiczno-kreatywnego w ramach realizacji projektu „Nakrętkomaniacy – pomagamy z serca!” pt. „Zabawka z surowców wtórnych”

1. Organizatorem konkursu kreatywnego jest grupa nieformalna wraz ze Stowarzyszeniem Kuźnia Pomysłów, realizująca projekt pn. „Nakrętkomaniacy – pomagamy z serca!” współfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO” na lata 2021-2030.

2. Konkurs organizowany jest na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

3. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z msc. Pęciszewko, Porzecze w gm. Darłowo od 4 lat do pełnoletności, obszarów zdegradowanych i podlegających rewitalizacji.

4. Konkurs o tematyce ekologicznej pt. „Zabawka z surowców wtórnych” realizuje poniższe cele:

1) podniesienie świadomości ekologicznej dzieci;

2) promowanie zachowań mających na celu ochronę przyrody i kształtowanie poczucia odpowiedzialności za nią;

3) zwrócenie uwagi dzieci na potrzebę segregacji odpadów i możliwość ich powtórnego wykorzystania – recykling;

4) podkreślenie przetwarzalności wielu przedmiotów użytkowych/odpadów w innowacyjny sposób;

5) pobudzanie inwencji twórczej dzieci poprzez wykonanie ciekawych prac z różnych odpadów;

6) rozwijanie pozytywnych uczuć wobec świata przyrody.

1. Przyjmowanie prac konkursowych trwa od dnia 02 listopada 2021 do 17 listopada 2021r. do godziny 15:00 w siedzibie Urzędu Gminy w Darłowie ul. Dąbrowskiego 4, p. nr 22.

2. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją treści niniejszego Regulaminu.

3. Konkurs polega na dostarczeniu jednej pracy ekologiczno-kreatywnej „Zabawka z surowców wtórnych”. Praca konkursowa polega na wykonaniu przez uczestnika zabawki z surowców wtórnych m.in. plastikowych opakowań, folii, makulatury, puszek, kapsli, kartonów, skrawków materiałów i in. Zabawka może być zrobiona dowolnie wybraną techniką plastyczną i artystyczną, z wykorzystaniem wyłącznie surowców wtórnych, które muszą być ze sobą trwale złączone, aby nie uległy oderwaniu podczas transportu i przemieszczania. Rodzaj zabawki jest dowolny, jednak jej wymiary przestrzenne nie mogą przekroczyć wielkości 80 cm x 80 cm x 80 cm. Zabawka musi być stabilna np. umocowana na podstawie, z możliwością wyeksponowania jej w siedzibie Urzędu Gminy Darłowo, czytelnie podpisana imieniem i nazwiskiem oraz wiekiem uczestnika wraz z czytelnie wypełnionym przez opiekuna prawnego dziecka formularzem zgłoszenia.

1. Każdy uczestnik może dokonać zgłoszenia jednej pracy – praca nie może być zbiorcza. Do pracy konkursowej przestrzennej uczestnik dostarcza również Kartę Zgłoszeniową (na wzorze udostępnionym przez Organizatora). Przy ocenie komisja będzie brała pod uwagę:

- zgodność pracy z założeniami konkursu;

- różnorodność wykorzystania surowców wtórnych;

- kreatywność, pomysłowość i staranność wykonania;

- możliwość zaprezentowania pracy w siedzibie Urzędu Gminy w Darłowie;

- wrażenia estetyczne i oryginalność pracy (pomysłowość, kreatywność). Prace zostaną uczestnikom konkursu zwrócone po 31.12.2021 r.

1. Wyłonienie zwycięzców w konkursie odbędzie się 20 listopada 2021 r. poprzez ogłoszenie wyników na fanpage Stowarzyszenia Kuźnia Pomysłów oraz poprzez wywieszenie wyników świetlicy wiejskiej w Porzeczu. Z laureatami zostanie nawiązany kontakt telefoniczny w celu poinformowania o sposobie, miejscu i czasie odbioru nagród.

2. Nagrodami w konkursie będą nagrody rzeczowe oraz dyplomy i nie podlegają one wymianie na równowartość w gotówce. Laureaci miejsca I, II, III – zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi o wartości minimalnej 100,00 zł. Na pozostałych uczestników będą czekać upominki rzeczowe i dyplomy za udział w konkursie. Zostaną nagrody wydane laureatom oraz uczestnikom do końca listopada 2021 r.

3. Galeria nagrodzonych prac zostanie opublikowana na stronie internetowej www.gminadarlowo.pl oraz na profilu Facebook „Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów”

4. Nagrody, dyplomy w konkursie zostaną przekazane laureatom w terminie najpóźniej do 30 listopada 2021.

5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.gminadarlowo.pl, a także dostępny na fanpage Facebook Stowarzyszenia Kuźnia Pomysłów.

6. Konkurs nie jest sponsorowany, administrowany ani organizowany przez portal Facebook. Serwis Facebook nie ponosi odpowiedzialności za Konkurs. Wszelkie pytania, komentarze oraz skargi i reklamacje związane z Konkursem powinny być kierowane do Organizatora, a nie do portalu Facebook. Organizator zobowiązuje się solidarnie do zwolnienia portalu Facebook z odpowiedzialności wobec każdego Uczestnika Konkursu, który skieruje przeciwko portalowi Facebook roszczenie związane z niniejszym Konkursem.

Organizator:

Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów