Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych 2019.
Na XXVI Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które już po raz dwunasty były rozgrywane w Dąbkach (Gmina Darłowo) spotkało się ponad 400 warcabistów oraz trenerów z całego kraju. Warcabiści przyjechali między innymi z Mińska Mazowieckiego, Oleszyc, Wrocławia, Horyńca-Zdroju, Lipna, Jezioran, Marek, Bielawy, Komorza, Baszni, Świecia, Rychlika, Kórnika, liczną grupę stanowili również warcabiści z GZ LZS Darłowo.
Głównymi organizatorami Mistrzostw byli:
- Gmina Darłowo
- Polski Związek Warcabowy
- Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów
Rozgrywki przeprowadzono w hali przy Szkole w Dąbkach, uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski.
Mistrzostwa urozmaicono dodatkowymi atrakcjami m.in. rozegrano turniej warcabowy na plaży o puchar Wójta Gminy Darłowo, którego zwycięzcą został Sylwester Flisikowski z Rychlika. Dekoracji zwycięzców dokonali Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski, Pani Prezes Polskiego Związku Warcabowego Magda Pawłowska oraz Pani Pełnomocnik Wójta ds współpracy z organizacjami pozarządowymi Pani Justyna Pacuła-Woźniak.
Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Juniorki do lat 8:
I m-ce Stowarzyszenie Gier Umysłowych Czarni Oleszyce (Gancarz Oliwia, Kalmuk Nina)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Rumińska Gabriela, Różycka Oliwia)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze (Filipiak Nikola, Rydz Maja)
GZ LZS Darłowo miejsce V skład:Górczyńska Karolina, Jarosz Weronika
Juniorzy do lat 8:
I m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Deneka Adam, Juzwa Jakub, Malec Jakub)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze (Gotowski Dawid, Świerkowski Antoni, Grzebyszak Wiktor)
III m-ce Ludowy Warcabowy Klub Sportowy Złote Piony Bielawa (Raszewski Hubert, Mikołajczyk Piotr, Zieliński Maciej)
GZ LZS Darłowo miejsce IV skład: Wójcik Jakub, Rykaczewski Jakub, Staniszewski Dawid, Bartłomiej Lebiecki,
Igor Borkowski
Juniorki do lat 10:
I m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna I (Banaś Julia, Haliniak Wiktoria)
II m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna I (Jastrzębska Anna, Jastrzębska Katarzyna)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze I (Jankowska Amelia, Kościańska Klaudia)
GZ LZS Darłowo I miejsce IV skład: Stosik Antonina, Pasińska Tatiana
GZ LZS Darłowo II miejsce VIII skład: Hutman Nikola, Karlikowska Maja, Jarosz Karolina
Juniorzy do lat 10:
I m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Hanasiewicz Mateusz, Młodowiec Sebastian, Ludwik Norbert)
II m-ce Ludowy Klub Sportowy Unia Horyniec – Zdrój (Papiernicki Jakub, Gołębiowski Filip, Petryniak Katarzyna)
GZ LZS Darłowo miejsce XI skład: Kupracz Wiktor, Buss Miłosz, Miękus Ksawery, Masternak Ksawier
GZ LZS Darłowo miejsce XIII skład: Chachura Jakub, Osmański Michał, Rudzki Kuba
Juniorki do lat 13:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze I ( Łukomska Aleksandra, Tomczak Patrycja)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki I (Chalaba Julia, Koszewska Adrianna)
III m-ce Ludowy Klub Sportowy Unia Horyniec – Zdrój (Węgrzyn Wktoria, Nazarko Julia)
GZ LZS Darłowo miejsce X skład: Rusa Oliwia, Jarosz Wiktoria, Hutman Dominika
Juniorzy do lat 13:
I m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna II (Siteń Dawid, Kisyk Maciej, Krzych Kinga, Sysak Mateusz)
II m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna I (Weber Tobiasz, Malec Łukasz, Kalmuk Filip)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze (Szymański Jakub, Hałas Maksymilian, Bernat Tomasz)
GZ LZS Darłowo I miejsce IV skład: Kupracz Jakub, Noworolnik Wiktor, Kuc Kordia, Zgoła Wiktor, Masternak Oliwier,
GZ LZS Darłowo I miejsce VI skład: Lubowiecka Nina, Paszkowski Bartosz, Lubowiecki Marceli, Paszkiewicz Ignacy
GZ LZS Darłowo I miejsce VII skład: Lis Cyprian, Miękus Marcel, Cichy Dominik
Juniorki do lat 16:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Adamczyk Klaudia, Orłów Agata)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno I (Walkowska Aleksandra, Ruta Zuzanna)
III m-ce Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Darłowo (Natalia Noworolnik, Martyna Florkiewicz, Helena Mrówczyńska)
Juniorzy do lat 16:
I m-ce Osiedlowy Klub Sportowy Sokół Wrocław (Wieczorek Sebastian, Węgrzyn Michał, Barabasz Marek)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Broma Jakub, Waś Kacper, Muzaj Mateusz)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Zyber-Moszak Amadeusz, Myszuk Tymoteusz, Wysokiński Mateusz, Matysiak Mateusz)
GZ LZS Darłowo miejsce VI skład: Kowalski Kamil, Rudznikowski Mateusz, Borkowski Dorian
Juniorki do lat 19:
I m-ce Ludowy Klub Sportowy Unia Horyniec – Zdrój (Zaborniak Klaudia, Żuk Angelika)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Lipka Martyna, Ruta Marta)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Sekcja Warcabowa Jeziorany (Kmieć Paulina, Lepak Emilia)
Tekst : Sylwia Dęga-Zamrzycka