Gleźnowo

Wiadomości » Świetlice
2019-06-10 10:43:11 - Małgorzata Parysiak
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych 2019

Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych 2019.

Na XXVI Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które już po raz dwunasty były rozgrywane w Dąbkach (Gmina Darłowo) spotkało się ponad 400 warcabistów oraz trenerów z całego kraju. Warcabiści przyjechali między innymi z Mińska Mazowieckiego, Oleszyc, Wrocławia, Horyńca-Zdroju, Lipna, Jezioran, Marek, Bielawy, Komorza, Baszni, Świecia, Rychlika, Kórnika,  liczną grupę stanowili również warcabiści z GZ LZS Darłowo.

Głównymi organizatorami Mistrzostw byli:
- Gmina Darłowo

- Polski Związek Warcabowy

- Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów

Rozgrywki przeprowadzono w hali przy Szkole w Dąbkach, uroczystego otwarcia Turnieju dokonał  Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski.
Mistrzostwa urozmaicono dodatkowymi atrakcjami m.in. rozegrano turniej warcabowy na plaży o puchar Wójta Gminy Darłowo, którego zwycięzcą został Sylwester Flisikowski z Rychlika. Dekoracji zwycięzców dokonali   Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski, Pani Prezes Polskiego Związku Warcabowego Magda Pawłowska oraz Pani Pełnomocnik Wójta ds współpracy z organizacjami pozarządowymi Pani Justyna Pacuła-Woźniak.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Juniorki do lat 8:

I m-ce Stowarzyszenie Gier Umysłowych Czarni Oleszyce (Gancarz Oliwia, Kalmuk Nina)

II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Rumińska Gabriela, Różycka Oliwia)

III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze (Filipiak Nikola, Rydz Maja)

GZ LZS Darłowo  miejsce V skład:Górczyńska Karolina, Jarosz Weronika

Juniorzy do lat 8:

I m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Deneka Adam, Juzwa Jakub, Malec Jakub)

II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze (Gotowski Dawid, Świerkowski Antoni, Grzebyszak Wiktor)

III m-ce  Ludowy Warcabowy Klub Sportowy Złote Piony Bielawa (Raszewski Hubert, Mikołajczyk Piotr, Zieliński Maciej)

GZ LZS Darłowo  miejsce IV skład: Wójcik Jakub, Rykaczewski Jakub, Staniszewski Dawid, Bartłomiej Lebiecki,

Igor Borkowski