Kwatery

Kwatery

2018-10-09 07:45:48 - OSP Jeżyczki
Wiejskie Centrum Sportowo-Rekreacyjne w Jeżyczkach

25 czerwca w siedzibie Darłowskiego Centrum Wolontariatu prezes OSP Jeżyczki, dh Bogdan Herbeć, odebrał dofinansowanie z programu grantowego ”Działaj Lokalnie” na budowę w naszej miejscowości wiaty. Od razu przystąpiliśmy do działania z zamiarem zbudowania na terenie przyległym do boiska piłkarskiego Wiejskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjnego. Porwaliśmy się na naprawdę wielką rzecz, bo w tym roku postanowiliśmy zbudować dużą wiatę o wymiarach 8x4 m., boisko do siatkówki oraz zewnętrznego grilla. Przez ponad 3 miesiące grupka ludzi starała się zrealizować te założenia, a sam projekt rozrósł się dużo bardziej, bo koordynatorowi całego przedsięwzięcia dh B. Herbeciowi udało się pozyskać sponsora, który sfinansował zakup materiałów, z których powstały ławostoły (Wind Service sp. z o. o.) oraz namówić wójta gminy Darłowo, Radosława Głażewskiego, aby z funduszy gminnych wyłożyć kostką polbrukową podłoże wiaty. Dofinansowanie, jakie otrzymali nasi strażacy na budowę WCS-R to kwota 6 tys. zł., na ten moment całość warta jest już ponad 20 tys. zł. Finałem całego przedsięwzięcia był sobotni piknik pn. ”Otwarcie wiaty”, którego głównym punktem było oczywiście oddanie do ogólnego użytku pięknej, dużej, jeszcze pachnącej świeżością wiaty. Oficjalnego otwarcia dokonali przecinając wstęgę: wiceprezes Darłowskiego Centrum Wolontariatu, Joanna Byrwa, wójt gm. Darłowo, Radosław Głażewski, prezes LZS ”Płomień” Jeżyczki, Jerzy Burdzy oraz pomysłodawca WCS-R, prezes OSP Jeżyczki, dh Bogdan Herbeć.
Fajnym punktem programu pikniku był mecz siatkarski Dream Team - OSP Jeżyczki. Wygrali nasi strażacy 2:1, choć spotkanie do ostatniej piłki był bardzo zacięte. Składy drużyn:
Dream Team: Radosław Głażewski (wójt gminy Darłowo), Dariusz Pawlaczyk (z-ca dyrektora ds. marketingu i promocji MPGK Darłowo), Stanisław Zając (wiceprezes LZS "Płomień" Jeżyczki), Damian Dryjer (w ostatnich latach najlepszy strzelec Płomienia), Szczepan Bielecki (najwyższy strażak ochotnik w naszej Jednostce), Krzysztof Napiórek (legenda Jeżyczek).
OSP Jeżyczki: Renata Burek, Bogdan Herbeć, Zbigniew Jacewicz, Jacek Siarnecki, Kuba Jacewicz, Radek Grzebień.
Były także konkurencje strażacko-sportowe dla najmłodszych, dla których nagrody w formie gadżetów firmowych ufundowało Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Darłowie.
Dzięki sponsorom mieliśmy dla uczestników dużo darmowych pyszności – m.in. kiełbaska z grilla, flaczki, wędzona ryba, sałatki, surówki oraz domowe ciasto, a dla dzieci także wata cukrowa i popcorn.
Na koniec tradycyjnie podziękowania.
Nie byłoby tej wiaty, gdyby nie napisany projekt i determinacja w jego realizacji Bogdana Herbecia, za co czapki z głów! Przy jej powstaniu pracowało społecznie wiele osób, które otrzymały podziękowania w formie listów gratulacyjnych, ale musimy wspomnieć o trzech muszkieterach, którzy przy jej budowie szczególnie się wykazali. To Wojtek Bartkowiak, Jacek Siarnecki i Bartek Pędel. Nie sposób nie wspomnieć o panu Jurku Burdzym, który wykonał ogrom pracy przy tym przedsięwzięciu, Dorocie Rykaczewskiej, która ufundowała grilla, a Janek Pietruk go nam zespawał, czy Radku Grzebieniu, który zasponsorował elementy boiska do siatkówki.
Sam piknik, to także wkład wielu osób. Jak zawsze w takich sytuacjach możemy liczyć na Mariolę Szewczyk (kiełbasa, chleb oraz dodatki), Artura Szarycza i Jacka Siarneckiego (flaczki), Daniela Krysińskiego (wędzona ryba), DEGA S.A. (sałatki), Karolinę i Roberta Suwałów (surówki), Renatę i Roberka Burków oraz R. Grzebienia (wata i popcorn), Koło Gospodyń Wiejskich (ciasta i obsługa), Andrzeja Kołodzieja (drewno do grilla) i Jerzego Krzyżanowskiego (nagłośnienie).
Dziękujemy także wójtowi R. Głażewskiemu, Biuru Promocji UG Darłowo, inicjatywie Żyj z energią, Wind Service, DCW, MPGK Darłowo, GZUP Krupy, ekipie Franciszka Dorosińskiego, ekipie Dariusza Kosa, prasie lokalnej, Annie Babiak i Waldemarowi Lewczukowi.
Liczymy, że będziecie z nami dalej, bo od wiosny planujemy dalsze prace przy naszym Wiejskim Centrum Sportowo-Rekreacyjnym :-)