Pod świerkami - Anna i Zbigniew Mezgier
Jeżyce

Pod świerkami - Anna i Zbigniew Mezgier

2018-06-11 12:10:46 - Sylwia Dęga-Zamrzycka.
Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w warcabach stupolowych 2018

Na XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które już po raz jedenasty  były rozgrywane w Dąbkach (Gmina Darłowo) spotkało się ponad 400 warcabistów oraz trenerów z całego kraju. Warcabiści przyjechali między innymi z Mińska Mazowieckiego,Oleszyc, Wrocławia, Horyńca-Zdroju, Lipna, Jezioran, Marek, Bielawy, Komorza, Baszni, Kuźnicy, Starego Dzikowa, Świecia, Wronek,  liczną grupę stanowili również warcabiści z Gminy Darłowo.
Głównymi organizatorami Mistrzostw byli:
- Polski Związek Warcabowy
- Urząd Gminy Darłowo
- GZ LZS Darłowo
- Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów
Rozgrywki przeprowadzono w hali przy Szkole w Dąbkach, uroczystego otwarcia Turnieju dokonał  Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski.
Mistrzostwa urozmaicono dodatkowymi atrakcjami m.in. rozegrano turniej warcabowy na plaży o puchar Wójta Gminy Darłowo, którego zwycięzcą został Leszek Napiontek ze Świecia. Warcabiści walczyli o medale oraz puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminę Darłowo, które wręczyli  wicestarosta sławieński Jan Krawczuk,  Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski  oraz Pani Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Fizycznej Justyna Osses

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Juniorki do lat 8:
I m-ce Stowarzyszenie Gier Umysłowych Czarni Oleszyce (Szpunar Amelia, Kalmuk Nina)
II m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Jastrzębska Anna, Jastrzębska Katarzyna)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Rumińska Gabriela, Wideł Zofia)

Juniorzy do lat 8:
I m-ce Miejski Klub Sportowy Mazovia Mińsk Mazowiecki (Padzik Łukasz, Padzik Mateusz, Morelowski Jan)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Jóśk Krystian, Jóśk Bartosz, Brajczewski Krzysztof)
III m-ce  Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Lorenc Patryk, Rozwód Michał, Kisyk Jakub)
GZ LZS Darłowo  miejsce VII skład: Miłosz Buss,  Jakub Wójcik, Ksawery Miękus, Sara Wasieńko
Juniorki do lat 10: