Na XXV Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów, które już po raz jedenasty były rozgrywane w Dąbkach (Gmina Darłowo) spotkało się ponad 400 warcabistów oraz trenerów z całego kraju. Warcabiści przyjechali między innymi z Mińska Mazowieckiego,Oleszyc, Wrocławia, Horyńca-Zdroju, Lipna, Jezioran, Marek, Bielawy, Komorza, Baszni, Kuźnicy, Starego Dzikowa, Świecia, Wronek, liczną grupę stanowili również warcabiści z Gminy Darłowo.
Głównymi organizatorami Mistrzostw byli:
- Polski Związek Warcabowy
- Urząd Gminy Darłowo
- GZ LZS Darłowo
- Stowarzyszenie Kuźnia Pomysłów
Rozgrywki przeprowadzono w hali przy Szkole w Dąbkach, uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Pan Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski.
Mistrzostwa urozmaicono dodatkowymi atrakcjami m.in. rozegrano turniej warcabowy na plaży o puchar Wójta Gminy Darłowo, którego zwycięzcą został Leszek Napiontek ze Świecia. Warcabiści walczyli o medale oraz puchary ufundowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminę Darłowo, które wręczyli wicestarosta sławieński Jan Krawczuk, Wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski oraz Pani Przewodnicząca Komisji Oświaty i Kultury Fizycznej Justyna Osses
Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:
Juniorki do lat 8:
I m-ce Stowarzyszenie Gier Umysłowych Czarni Oleszyce (Szpunar Amelia, Kalmuk Nina)
II m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Jastrzębska Anna, Jastrzębska Katarzyna)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Rumińska Gabriela, Wideł Zofia)
Juniorzy do lat 8:
I m-ce Miejski Klub Sportowy Mazovia Mińsk Mazowiecki (Padzik Łukasz, Padzik Mateusz, Morelowski Jan)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Jóśk Krystian, Jóśk Bartosz, Brajczewski Krzysztof)
III m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Lorenc Patryk, Rozwód Michał, Kisyk Jakub)
GZ LZS Darłowo miejsce VII skład: Miłosz Buss, Jakub Wójcik, Ksawery Miękus, Sara Wasieńko
Juniorki do lat 10:
I m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Banaś Julia, Haliniak Wiktoria)
II m-ce Sekcja Warcabowa Stowarzyszenia Pomóżmy Razem Stary Dzików I (Kozicka Jagoda, Czerniak Zuzanna)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Komorzanka Komorze I (Łukomska Aleksandra, Jankowska Amelia)
GZ LZS Darłowo I miejsce IV skład: Natalia Noworolnik, Tatiana Pasińska,
GZ LZS Darłowo II miejsce XII skład: Oliwia Rusa, Antonina Stosik, Lucyna Wiśniewska
Juniorzy do lat 10:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Wysokiński Matuesz, Rumiński Antoni, Kątny Tymoteusz)
II m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna (Hanasiewicz Mateusz, Młodowiec Sebastian, Ludwik Norbert, Kalmuk Filip)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Muzaj Michał, Muzaj Matuesz, Repelowicz Szymon)
GZ LZS Darłowo miejsce VIII skład: Wiktor Zgoła, Wiktor Kupracz, Ksawier Masternak
Juniorki do lat 13:
I m-ce Ludowy Klub Sportowy Unia Horyniec-Zdrój I ( Kornaga Klara, Hulak Kinga)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Chalaba Julia, Orłów Agata, Klimek Zuzanna)
III m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Gawron Wiktoria, Bortlisz Martyna)
Juniorzy do lat 13:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno I ( Kątny Samuel, Zyber-Moszak Amadeusz, Pisarska Katarzyna)
II m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna I (Weber Tobiasz, Malec Łukasz, Krzych Kinga)
III m-ce Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Libero Basznia Dolna II (Żak Patryk, Siteń Dawid, Kisyk Maciej)
GZ LZS Darłowo I miejsce VI skład: Jakub Kupracz, Wiktor Noworolnik, Kordian Kuc
Juniorki do lat 16:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno I (Lipka Martyna, Ruta Marta)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno II (Walkowska Aleksandra, Ruta Zuzanna)
III m-ce Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe Darłowo (Szwiec Oliwia, Wasieńko Daria)
Juniorzy do lat 16:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Roszada Lipno (Urbańczyk Tomasz, Wieczorek Sebastian, Świątek Kacper)
II m-ce Uczniowski Klub Sportowy Struga Marki (Broma Jakub, Waś Kacper, Adamczyk Klaudia)
III m-ce Ludowy Warcabowy Klub Sportowy Złote Piony Bielawa (Jurcewicz Tomasz, Barabasz Marek, Jurcewicz Bartosz)
Juniorki do lat 19:
I m-ce Uczniowski Klub Sportowy Sekcja Warcabowa Jeziorany (Kmieć Paulina, Lepak Emilia)
II m-ce Osiedlowy Klub Sportowy Sokół Wrocław ( Bajkowska Malwina, Misiołek Kamila)
III m-ce Ludowy Klub Sportowy Unia Horyniec – Zdrój (Zaborniak Klaudia, Krzyśkowska Sylwia)